hemoroidy - hemoroidy-leki.pl

Jakie leki na hemoroidy zapisują lekarze?

W zaawansowanych stadiach przebiegu chorób hemoroidalnych konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty, który dokona diagnozy i wdroży odpowiednie leczenie. W I i II stadium zwykle wystarczy zastosowanie odpowiednich farmaceutyków. Warto pamiętać, że w przypadku schorzenia hemoroidalnego nie zawsze niezbędne są wysoce skuteczne leki dostępne jedynie na receptę. Często zdarza się, że sami lekarze zalecają stosowanie łagodnych, dostępnych w każdej aptece środków o działaniu przeciwzapalnym i wspomagającym pracę układu żylnego.

Jakie leki na hemoroidy najczęściej przepisują lekarze?

Wśród przepisanych przez lekarza środków mogą znaleźć się zarówno preparaty stosowane zewnętrznie, jak i wewnętrznie. W pierwszej grupie znajdziemy wszelkiego rodzaju kremy, maści, a także czopki najczęściej ich działanie opiera się na redukowaniu nieprzyjemnych objawów takich jak swędzenie, ból i pieczenie. Tabletki z kolei najczęściej działają przeciwzapalnie, a także przeciwzakrzepowo.

Lista jest długa, ale wśród najpopularniejszych środków o udowodnionej skuteczności działania znajdują się między innymi:

  • Criorectum – jest to sztyft krioterapeutyczny a jednocześnie całkowita rewolucja na rynku. Stosuje się go doodbytniczo, gdzie odpowiada za złagodzenie dyskomfortu związanego z występowaniem hemoroidów. Neutralizuje również ból, pieczenie, krwawienie, obrzęk, swędzenie i inne typowe dolegliwości nierozerwalnie związane z procesem chorobotwórczym.
  • Procto-Hemolan Control – nie jest to nowa pozycja, ale lekarze zgodnie twierdzą, że te tabletki na hemoroidy są skuteczne. Lek istotnie poprawia napięcie ścian naczyń krwionośnych ochrania naczynia krwionośne a także zmniejsza podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych.
  • Hemorectal – są to najpopularniejsze czopki stosowane w leczeniu żylaków odbytu. Pomagają usprawnić proces wydalniczy. Wykazują również działanie antyseptyczne, obkurczające, przeciwzapalne i łagodzące przykre dolegliwości typowe dla przebiegu choroby (świąd, krwawienie, pieczenie, ból).
  • Aesculan – skuteczna maść stosowana w leczeniu wewnętrznym oraz zewnętrznym krwawniczych guzków odbytniczych. Dzięki składowi wzbogaconemu o olej rumiankowy maść łagodzi przykre dolegliwości bólowe związane z przebiegiem choroby. Po konsultacji medycznej mogą stosować ją również kobiety w okresie ciąży i laktacji.
  • Proctosone 1% – to maść antybiotykowa o działaniu bakteriobójczym. W składzie zawarty jest także popularny hydrokortyzon, który łagodzi przykre dolegliwości bólowe towarzyszące wypróżnieniu i codziennym czynnościom podczas przebiegu choroby hemoroidalnej.

Powyższe pięć pozycji zajmuje najwyższe noty wśród lekarzy specjalistów. Jak widać skuteczne leki na hemoroidy bez recepty nie zawsze muszą być wypisywane tylko przez lekarzy. Oczywiście apteczne półki są znacznie bogatsze w we wszelkiego rodzaju produkty wspomagające na walkę z hemoroidami, jednak nie wszystkie posiadają skład i właściwości zapewniające szybkie wyleczenie przykrej i wstydliwej choroby, na którą według statystyk cierpieć może nawet co drugi Polak.

Alternatywa

Skuteczne wsparcie w walce z hemoroidami można też uzyskać dzięki stosowaniu naturalnych metod. Doskonale sprawdzą się zioła takie, jak Procto Vitale. Nie jest to lek, ale właśnie mieszanka ziół. Dzięki optymalnej kompozycji poszczególne zioła oddziałują na główne przyczyny i dolegliwości towarzyszące hemoroidom. Doskonale sprawdzają na początkowym etapie walki z tą dolegliwością, a także stanowią uzupełnienie terapii w późniejszych fazach.

Oceń wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *