Jak walczyć z hemoroidami za pomocą domowych sposobów?

Hemoroidy to choroba cywilizacyjna, która zdaniem ekspertów dotyka statystycznie co drugiego Polaka. Dla większości społeczeństwa jest to problem niezwykle wstydliwy, dlatego zanim stadium chorobotwórcze zaostrzy się do zaawansowanego poziomu, każdy próbuje domowych sposobów na to, aby w skuteczny sposób zwalczyć hemoroidy. Leki z apteki mogą pomóc?

Jak walczyć z hemoroidami?

Na początku należy podkreślić, że kiedy zaawansowanie choroby jest rozległe wizyta u proktologa jest koniecznością. W niektórych przypadkach bowiem konieczne jest wdrożenie leczenia antybiotykowego lub operacyjnego, który mimo nieprzyjemnego i bolącego przebiegu jest skuteczne i szybkie. Kiedy jednak problem pozostaje pod kontrolą można spróbować domowych sposobów.

Leki apteczne

W aptekach dostępnych jest mnóstwo środków przeciwzapalnych o wysoce skutecznych właściwościach, które są w stanie na dobre rozprawić się z chorobą. Większość z nich występuje w postaci maści, kremów i czopków. Przed użyciem należy jednak skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ w składzie poszczególnych środków mogą znajdować się substancje powodujące reakcje alergiczne. Istnieje także ryzyko, że będą niebezpieczne dla płodu kobiety w ciąży, która na dobór leków i suplementów winna zważać szczególną uwagę, podchodząc do nich z równie szczególną ostrożnością.

Wśród bardziej bezpiecznych, ale równie skutecznych metod leczenia hemoroidów znajdą się między innymi:

  • nasiadówki

jest to najstarszy stosowany sposób na walkę z hemoroidami. Dodatkowo stosując nasiadówki można odczuć niemalże natychmiastową ulgę w przykrych dolegliwościach będących nierozerwalnym etapem przebiegu choroby hemoroidalnej. Do nasiadówki można użyć gotowej mieszanki ziół, albo przyrządzić ją samemu. Komponując ją trzeba wybierać rośliny, które wykazują właściwości przeciwzapalne, rozkurczające, obkurczające i antyseptyczne. Doskonałą alternatywą jest także wykorzystanie kory dębu.

  • zażywanie błonnika

Błonnik nie jest wchłanialny przez ludzi organizm, ale jest niezbędny do prawidłowej perystaltyki jelit – najlepszą mieszankę znajdziecie w ProctoVitale. Cierpiąc na hemoroidy najważniejszą kwestią jest unikanie zaparć, przez które błona śluzowa narażona jest na konieczność intensywniejszej pracy. To powoduje, że dolegliwości bólowe stają się jeszcze silniejsze a proces gojenia istotnie się wydłuża. Nawiązując do tematyki diety nie sposób nie wspomnieć jeszcze kilku słów na temat konieczności unikania spożywania produktów, które są częstą przyczyną powstawania niestrawności, zaparć i zatwardzeń. Zalicza się do nich gorzka czekolada, śliwki, inne pestkowce a także ryż, kasza, kapusta oraz rośliny strączkowe.

  • wykonywanie okładów i przemywanie guzków

Zimne okłady obkurczą opuchliznę towarzyszącą chorobie, zadziałają również znieczulająco. W czasie przebiegu choroby hemoroidalnej niezbędne jest także zachowanie odpowiedniej higieny. Dobrze sprawdzą się w tym miejscu napary ziołowe wykorzystywane do systematycznego przemywania zmian – tu znajdziesz więcej informacji.

Oceń wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *