hemoroids

Co stosować na hemoroidy?

Hemoroidy — wstydliwy problem, z którym możesz sobie poradzić.

Co drugi Polak cierpi z powodu hemoroidów, czyli żylaków odbytu. Towarzyszący ich występowaniu ból, pieczenie, swędzenie, a także krwawienie utrudniają życie i znacznie obniżają jego komfort. Mogą pojawić się u każdego, niezależnie od wieku, ale wiadomo, że styl życia, niewłaściwa dieta i siedzący tryb pracy zwiększają ryzyko choroby.

Potrawy z niewystarczającą ilością błonnika oraz zbyt mała ilość wypijanej wody w ciągu doby negatywnie wpływają na perystaltykę jelit, powodują zaparcia i mogą prowadzić do powstawania hemoroidów. Podobnie ciąża i wiążące się z nią zmiany hormonalne oraz porody wymagające ogromnego wysiłku mogą stać się czynnikami powodującymi tę dolegliwość.

Zobacz też: Jakie są przyczyny krwawienia z odbytu?

Objawy i pierwsze kroki.

Ciężko przeoczyć objawy żylaków odbytu. Najczęściej zaczyna się od świądu w okolicach odbytu i zapalenia błony śluzowej tych okolic. Już w tym momencie warto udać się do lekarza i nie czekać na pogorszenie sytuacji. Lekarz pierwszego kontaktu powinien skierować nas do specjalisty — proktologa. Proktolog wykona niezbędne badania i postawi odpowiednią diagnozę. Choć wizyta należy do wstydliwych, nie warto z nią zwlekać. Na szczęście przy żylakach odbytu dużą ulgę przynoszą domowe, bezinwazyjne sposoby.

Co stosować na hemoroidy?

Wśród najpopularniejszych środków łagodzących dolegliwości związane z hemoroidami znajdują się tabletki wspomagające przepływ krwi, maści zmniejszające świąd i uczucie pieczenia oraz czopki. Na rynku można także znaleźć lecznicze herbaty ziołowe np. Procto Vitale. Ich innowacyjność polega na wyjątkowym połączeniu ziół, braku dodatku składników chemicznych i możliwości zastosowania u osób w różnym wieku. Procto Vitale w swoim składzie zawiera szałwię, korzeń prawoślazu, ziele skrzypu oraz ziele rdestu ptasiego. Poprzez wpływ na układ pokarmowy i poprawę trawienia, niweluje zaparcia, wzmacnia naczynia krwionośne i pomaga w uporaniu się z problemem hemoroidów.

Zobacz też, jak wyglądają hemoroidy https://hemoroidy-leczenie.net.pl/objawy-hemoroidow-jak-wygladaja-hemoroidy-odbytu-zdjecia/

Jeśli domowe środki zawiodą.

Herbaty ziołowe, jak wspomniana Procto Vitale oraz inne domowe sposoby w znaczniej mierze ułatwiają życie z żylakami odbytu. Nie mniej zdarza się, że są niewystarczające. W takim wypadku specjalista skieruje pacjenta na odpowiednie leczenie, np.laseroterapię, zabieg metodą Morinagi, metodą Longi lub niezwykle już rzadkie sunięcie chirurgiczne.

Oceń wpis.

1 komentarz

  1. Jestem w 2 trymestrze ciąży i zauważyłam u siebie nie wielkie hemoroidy. Czy same nasiadówki wystarczą ? Nie chcę stosować żadnych leków na hemoroidy, ewentualnie jakieś ziołowe czopki jeśli to konieczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *