hemoroidy - hemoroidy-leki.pl

Co na hemoroidy?

Istnieje wiele skutecznych metod, które pozwalają w szybki sposób pozbyć się dokuczliwych hemoroidów. Pacjenci z tą przypadłością, którzy zastanawiają się co na hemoroidy będzie najlepsze powinni wnikliwiej zgłębić się w to zagadnienie.

Wśród najpopularniejszych metod stosowanych przez specjalistów znajdują się:

  • cięcie,
  • gumkowanie,
  • zamykanie naczyń pod znieczuleniem miejscowym,
  • laser naczyniowy.

Cięcie hemoroidów

Wycięcie to zabieg, który stosowany jest u pacjentów z zaawansowanymi zmianami naczyniowymi. Chirurgiczna operacja zwana jest specjalistycznie hemoroidektomią. 95% skuteczność sprawia, że jest to jedna z najczęściej wybieranych form leczenia chorób hemoroidalnych, również tych przewlekle nawracających. Wadą jest wyraźnie silny ból, na który narzekają pacjenci. Na korzyść z kolei przemawia minimalna ilość skutków ubocznych.

Zamknięcie naczyń pod znieczuleniem miejscowym

To również zabieg operacyjny, który wykazuje wysoką skuteczność. Podobnie jak w powyższym przypadku pacjenci mogą odczuwać przykre dolegliwości bólowe. Częstym problemem są również zaparcia pooperacyjne. Aby ich zapobiec lekarze zalecają stosowanie preparatów leczniczych z wysoką zawartością błonnika (np. mieszanki ziołowe Procto Vitale). Wskazaniem do zabiegu są zaawansowane zmiany naczyniowe, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie a inne, znane oraz mniej inwazyjne metody nie wykazują się odpowiednio dużą skutecznością.

Usuwanie hemoroidów za pomocą lasera naczyniowego

Wskazaniem do zabiegu jest choroba hemoroidalna na każdym stadium zaawansowania. Bezdotykowa fotokoagulacja pozwala na permanentne usunięcie zmian. Jeśli u pacjenta zdiagnozuje się III lub IV stopień hemoroidów dodatkowo można wykonać waporyzację, pozwalającą na zewnętrzne odparowanie zawartości hemoroidów. Terapia jest skuteczna i niezwykle unowocześniona, ale kosztów leczenia nie pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjent, który zdecyduje się na tę metodę będzie musiał zapłacić z prywatnych środków około siedmiuset złotych.

Gumkowanie hemoroidów

W literaturze fachowej gumkowanie nazywane jest zabiegiem Barrona. Wykazuje najwyższą skuteczność w porównaniu do innych dostępnych, nieinwazyjnych metod leczenia. Polega na iniekcji specjalnych opasek gumowych bezpośrednio na guzek naczyniowy. Pacjenci stosujący tę metodę uważają, że okres leczenia jest obarczony znacznie mniej dokuczliwymi dolegliwościami, a to znów przemawia na korzyść gumkowania. Dodatkowo nie odczuwa się nieprzyjemnego dyskomfortu związanego bezpośrednio z defekacją.

Oceń wpis.

1 komentarz

  1. Czy cięcie hemoroidów jest bezpieczne ? Mój lekarz zaproponował mi tą metodę jednak trochę się boję. Do tej pory stosowałam tylko czopki i maści na hemoroidy , ale nie ma większej poprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *